În atenția creștinilor! Nu vă lăsați manipulați!

4:08, luni, 2 august, 2021

După cum vedem în pozele care sunt făcute duminică, 01.08.2021, între orele 9 și 14, pe teritoriul mănăstiri nu este instalat nici un cort pentru vaccinare.

Deși pe site-urile oficiale a Mitropoliei Moldovei și a Sfintei Mănăstiri Saharna nu există nici o informație în acest sens, mass-media a publicat pe mai rețele de socializare precum că pe teritoriul Sfintei Mănăstiri va fi desfășurat maratonul de vaccinare. Postările au dezinformat total pelerinii și creștinii acestui sfânt așezământ.

Cu regret constatăm faptul că unii „creștini adevărați” și „comentatori din păpușoi” au căzut pradă dezinformării în spațiul virtual în care și „trăiesc” viața lor și a altora.

Dragi creștini și pelerini, timpurile în care trăim necesită să avem cugetul treaz, să analizăm orice fel de informație, care uneori are ca scop de a îndepărta poporul de Hristos și Sfânta Lui Biserică.