Mesaj de felicitare din partea comunității monahale Sfintei Mănăstiri Saharna.

4:37, joi, 30 iunie, 2022

Preacuvioșia voastră, Preacuvioase părinte Adrian!

Dorim să vă transmitem cele mai sincere gânduri de felicitare cu prilejul zilei onomastice a Sfinției Voastre!

Vă urăm multă sănătate, bucurii duhovnicești, demnitate și statornicire în slujirea sacerdotală amintind de cuvintele Sfântului Apostol Luca <că Preoția este lucrarea Duhului Sfânt (Fapte XX, 28)>

Și nu În ultimul rând, ajutorul Atotstăpânitorului Dumnezeu în toate ce faceți pentru bunăstarea și înfumusețarea Sfintei Mănăstiri, care o conduceți mai mult de un sfert de veac.

Cu fiasca dragoste, ne închinăm trudei Sfinției Voastre și multumim pentru răbdarea părintească și mâinile ridicate în rugăciune pentru noi, obștea Cuviosului Macarie, turma încredințată de Dumnezeu spre păstorire Sfinției Voastre!

Ne rugăm Domnului Iisus Hristos, Arhiereul Cel Veşnic, să Vă dăruiască în continuare râvnă sfântă pentru Sfânta Taină a preoţiei şi multă credinţă.

Din numele comunitații monahale a Sfintei Mănăstiri Saharna, Arhimandritul Iuvenalie Ghervas, secretarul mănăstirii.