Mesaj de felicitare egumenului Sfintei Mănăstiri Saharna.

12:33, duminică, 30 iunie, 2024

Preacuvioase părinte Adrian, Egumenul Sfintei Mănăstiri Saharna.

Dorim să vă transmitem cele mai sincere gânduri de felicitare cu prilejul zilei de naștere a Sfinției Voastre!

Din tot sufletul vă urăm multă sănătate, bucurii duhovnicești, demnitate, statornicire și inspirație duhovnicească în slujirea Bisericii Domnului nostru Iisus Hristos.

Și nu În ultimul rând, ajutorul Atotstăpânitorului Dumnezeu în toate ce faceți pentru renovarea, bunăstarea și înfumusețarea Sfintei Mănăstiri, care o conduceți mai mult de un sfert de veac.

Cu fiasca dragoste, ne închinăm trudei Sfinției Voastre și multumim pentru răbdarea părintească și mâinile ridicate în rugăciune pentru noi, obștea Cuviosului Macarie, turma încredințată de Dumnezeu spre păstorire Sfinției Voastre!

Dumnezeiescul har, cela ce totdeauna pe cele neputincioase le vindecă şi pe cele cu lipsă le împlineşte să fie cu Dumneavoastră!

Din numele comunitații monahale a Sfintei Mănăstiri Saharna,

Arhimandritul Iuvenalie Ghervas, secretarul mănăstirii.